Oszukana transmisja na Facebooku - udostępniały ją setki tysięcy osób

Oszukana transmisja na Facebooku - udostępniały ją setki tysięcy osób

W internecie aż roi się od nieprawdziwych informacji, które przekazywane są na żywo i służą do zdobycia większej popularności. Wystarczy, że coś jest chwytliwe i przyciąga mnóstwo użytkowników - kwestia tego, czy to co tam się znajduje, jest faktycznie obrazem nadawanym w tym momencie i dzieje się gdzieś na świecie.
Ostatnio na Facebooku przeprowadzona została bardzo ciekawa transmisja na żywo, podczas której ustawione urządzenie nagrywało niezwykłe zdarzenie przyrodnicze - tzw. superkomórkę burzową, czyli ogromną chmurę burzową. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie pewien szczegół - stream ten okazał się zapętlonym gifem z nałożonymi odgłosami piorunów. Ten chwyt na większy zasięg strony został na szczęście w miarę szybko odkryty przez internautów. Mimo tego, dziesiątki tysięcy osób na bieżąco oglądały transmisję i wierzyły w jej autentyczność. Świadczyły o tym m.in. reakcje i komentarze ludzi pod streamem.

źródło zdjęcia: gizmodo.com


Z pewnością nie da się uniknąć takich sytuacji w sieci, lecz warto każdy taki przypadek nagłaśniać, aby coraz więcej ludzi żyło w świadomości, że nie wszystko co widnieje w internecie to klarowna prawda - nawet jeśli chodzi o tego typu transmisje na żywo.

Zobaczcie jak mniej więcej wyglądała ta transmisja:


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.