Opublikowano listę najlepiej zarabiających YouTuberów 2021 roku

Opublikowano listę najlepiej zarabiających YouTuberów 2021 roku

Forbes przygotował zestawienie YouTuberów, którzy zarobili najwięcej pieniędzy w 2021 roku. Jak się okazuje, doczekaliśmy się pewnych zmian jeśli chodzi o czołowe miejsca rankingu.


Ostatnio mamy do czynienia z dosyć głośnymi rekordami dotyczącymi globalnej sceny YouTube. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że po raz pierwszy w historii jakiś materiał przekroczył próg 10 miliardów wyświetleń. Niedawno też okazało się, iż MrBeast był najszybciej rozwijającym się twórcą w 2021 roku.

Influencer króluje także w innym aspekcie. Forbes opublikował właśnie ranking najlepiej zarabiających YouTuberów w 2021 roku. Pierwsze miejsce zajmuje właśnie MrBeast, którego szacunkowe przychody wyniosły 54 miliony dolarów. Robi wrażenie - zwłaszcza że jeszcze w 2020 roku nie obejmował prowadzenia.No właśnie - udało mu się zdetronizować Jake'a Paula. Twórca osiągnął w ubiegłym roku wynik na poziomie 45 milionów dolarów. Wszystko to pomimo dosyć głośnych kontrowersji

Trzecia pozycja należy z kolei do Markipliera, który zarobił około 38 milionów dolarów. Pozostałe osoby w rankingu raczej też nie mają na co narzekać. Czwarte miejsce objęli Rhett i Link prowadzący program Good Mythical Morning - 30 milionów dolarów.

Dopiero na piątej pozycji znaleźć możemy stricte gamingowy kanał. Mowa o Unspeakable - 28,5 miliona dolarów. Dalej uplasowała się 7-letnia Nastya z wynikiem 28 milionów dolarów. Niewielką różnicę zanotował Ryan Kaji (27 milionów dolarów).

Dude Perfect zarobili 20 milionów dolarów. Niewiele mniej Logan Paul (18 milionów dolarów), który niedawno został oszukany na sporą sumę z powodu kupna fałszywych kart Pokemon.Ranking zamyka zajmujący się grami Preston Arsement z wynikiem 16 milionów dolarów. Trzeba przyznać, że i tak mówimy o astronomicznych kwotach, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia jeśli chodzi o internetową twórczość.

 

Śledzicie niektórych z wyżej wymienionych influencerów? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.