Michał Pater zbiera pieniądze na kolejną wyprawę!

Michał Pater zbiera pieniądze na kolejną wyprawę!

Zaczynał od rodzinnych Karkonoszy, a do dziś zwiedził już spory kawał Świata. Przejechał Rosję pięciokrotnie z zachodu na wschód, przebył od Gibraltaru do Aten i Przylądku Północnego – i to nie raz! Wrocławianin Michał Pater jeszcze rok temu był magistrem historii Uniwersytetu Wrocławskiego, podróżnikiem oraz alpinistą przemysłowym, a dziś zgromadził na swoim kanale ponad sto tysięcy fanów jego podróży!


Jeśli jeszcze nie znacie jego twórczości w Internecie, powiemy tylko, że warto. Podróże edukują, ale często bywają także niebezpieczne. Jego główną serię na kanale, doskonale przedstawia ten trailer:
Przełęcz Diałtowa, Jamał, Workuta, Tunguska, Północny Ural, Sachalin, Chiny, Mongolia oraz dzika syberyjska tajga – jak sam pisze, to jedynie ułamek miejsc, które planuje odwiedzić w tym roku. Jednak nie będzie to zwykła podróż, gdyż Michał wpadł na pomysł, by całą ekspedycję nie tylko zarejestrować na filmach, lecz także prowadzić transmisje na żywo!


Jednak jak to często bywa w tego typu projektach, największym problemem jest sprzęt. Kamery, akcesoria do nich, internet satelitarny czy dyski na zapisanie materiału to mała część z potrzebnych rzeczy. Jako, że wyżej wspomniane przedmioty są bardzo drogie młody podróżnik postanowił poszukać pomocy na portalu polakpotrafi.pl, gdzie w krótkim czasie internauci wpłacili już ponad tysiąc złotych, aby pomóc Michałowi, a zostało jeszcze 35 dni!


Zapraszamy do zapoznania się z kanałem „Autostopem Na Koniec Świata”, jak i pomocy w realizacji projektu – my na pewno się dołożymy! Do strony polakpotrafi.pl i akcji tego twórcy przejdziecie klikając tutaj.


Co sądzicie o całym pomyśle? Myślicie, że się uda? Czekamy na Wasze komentarze!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.