Opera na Androida z darmową siecią VPN

Opera na Androida z darmową siecią VPN

Dzięki wykorzystaniu sieci VPN można wykorzystać połączenie prywatne zamiast otwartej sieci publicznej i przestać martwić się o zabezpieczenie wymienianych informacji. Od teraz funkcja ta jest dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji Opery z androidem!


Wystarczy zainstalować najnowszą wersję aplikacji przeglądarki oznaczoną numerem 51. Wbudowany VPN daje użytkownikowi poczucie komfortu dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu, które powoduje lepszą ochronę danych oraz łączeniu z wieloma różnymi serwerami, co skutkuje ukrywaniem prawdziwej lokalizacji. Wersja beta pozwala nawet na automatyczne dobranie serwera lub wybór tego w Ameryce, Azji lub Europie.Ciekawym faktem są obietnice Opery co do braku zapisu aktywności i danych użytkowników, które mogłyby pomóc w identyfikacji konkretnej osoby.

Co do wszystkich plusów VPN nie ma wątpliwości, za to zapewnienia Opery nie wydają się być do końca wiarygodne albo są bardzo naciągane. Warto przynajmniej docenić starania twórców coraz to nowszych aktualizacji i liczyć na więcej.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.