Najnowsza Opera z pakietem nowości - m.in. coś dla fanów portali społecznościowych!

Najnowsza Opera z pakietem nowości - m.in. coś dla fanów portali społecznościowych!

Opera jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej używanych przeglądarek internetowych, co biorąc pod uwagę przy gigantach od Apple, Google czy Microsoftu wcale nie jest takie łatwe. Twórcy przeglądarki przy okazji najnowszej wersji wpadli więc na pomysł żeby prócz standardowych poprawek zaimplementować także coś specjalnie dla fanów zdjęć rodem ze Snapchata czy innych portali społecznościowych.


Będąca obecnie w wersji beta, oznaczona numerem 49 wersja Opery posiada w sobie m.in. system tworzenia swojego rodzaju tzw. snapshotów. Nie jest to jednak jedynie proste zrobienie zdjęcia z zrzutu ekranu - wbudowane narzędzie umożliwia nam nieco dogłębniejszą edycję danego elementu, dodanie różnych efektów, strzałek, popularnych emoji, a nawet wstawienie tam swojego własnego zdjęcia. Całość oczywiście w łatwy sposób udostępnimy za pośrednictwem naszych kont na socialmediach. Synchronizacja z nimi nie powinna stanowić najmniejszego problemu, podobnie jak z najpopularniejszymi internetowymi komunikatorami.

Prócz powyższego, w najnowszej wersji odnajdziemy także m.in. możliwość zmiany motywu przeglądarki z jasnego na ciemny, stworzenie bardziej przystępnych skrótów na pasku bocznym czy w zakładkach jak również udoskonalenie trybu prywatnego, co dla wielu jest jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o korzystanie akurat z tej, a nie innej przeglądarki.

Wszystkich zainteresowanych dokładniejszymi informacjami zapraszamy na blog poświęcony Operze, gdzie znajdziecie m.in. odnośnik do pobrania i przetestowania wspomnianych nowości na własnym komputerze. Z pewnością wielu z was przypadną one do gustu.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.