Nowy przekręt zdobywa popularność na OLX

Nowy przekręt zdobywa popularność na OLX

OLX to bardzo znany portal ogłoszeniowy, na którym znaleźć możemy dosłownie wszystko. Okazuje się, że wpaść możemy także w pułapkę wymyśloną przez oszustów znajdujących coraz to nowsze metody prób wyłudzenia pieniędzy. Jedna z nich w ostatnich dniach zyskała na popularności. Właśnie dlatego warto o niej przeczytać, by wiedzieć na co uważać.


Tym razem oszuści próbowali wyłudzić pieniądze w zupełnie nowy sposób. Aby nasz zakup był bezpieczniejszywysyłali oni odnośnik do sklepu internetowego wraz z kodem rabatowym, dzięki któremu cena towaru będzie atrakcyjniejsza.Sklep, który miał operować całą akcją, okazał się być fałszywy, a wchodząc na jego adres dostajemy jedynie informacje o właścicielu domeny. Podejrzenia rodziły się w momencie, gdy sklep poprosił o przelew na prywatne konto bankowe.Mimo tego, że powyższa strona nie jest już aktywna, na oszustwie mogło ucierpieć więcej osób. Nie ma także wątpliwości, że sposób na takie wyłudzenie zobaczymy jeszcze niejednokrotnie. Warto pamiętać, aby nigdy nie wchodzić w linki od obcych osób, a także nie wysyłać pieniędzy komuś, kogo tak naprawdę nie znamy.

Źródło: niebezpiecznik.pl

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.