Oficjalny kanał Blok Ekipy usunięty!

Oficjalny kanał Blok Ekipy usunięty!

Kanał SPInkafilmstudio, na którym ukazywały się między innymi odcinki z serii Blok Ekipy, został usunięty z platformy YouTube. Rzekomym powodem zlikwidowania kanału jest naruszenie praw autorskich.


SPInkafilmstudio – kanał, który zdołał zgromadzić 1.6 mln subskrybentów oraz blisko miliard łącznych odsłon pod swoimi filmami, właśnie został usunięty z YouTube. Poza sztandarową ukazującą się tam produkcją, czyli Blok Ekipą, na profilu można było zobaczyć także pozostałe kultowe serie Git Produkcji, jak chociażby Koń Rafał.

Po wejściu w bezpośredni link przekierowujący do kanału, otrzymujemy informację, że konto zostało zamknięte z powodu licznych zgłaszanych przez osoby trzecie roszczeń dotyczących naruszenia praw autorskich. Bartosz Walaszek, twórca tych kreskówek, odniósł się do sprawy w swoim prześmiewczym stylu: Nie znamy zatem szczegółów zamknięcia kanału. Prawdopodobnym jest jednak fakt, że winę za całe zamieszanie odpowiada opublikowany niedawno na koncie serial animowany Egzorcysta. Wygląda na to, że prawa do animacji, mimo upadłości w Polsce, wciąż posiada platforma Showmax. Czekamy na rozwój wydarzeń, o których będziemy was informować na bieżąco.