O YouTube, karierze oraz pasji - wywiad z ROJEM

O YouTube, karierze oraz pasji - wywiad z ROJEM

Jak do YouTube podchodzi ROJO, jak wspomina on swoje początki i czym są dla niego jego pasje - jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania od samego Patryka Rojewskiego, to koniecznie przeczytajcie poniższy wywiad.


APYnews: Witaj ROJO! Wraz ze startem nowej odsłony strony APYNews.pl, nieprzypadkowo, postanowiliśmy przeprowadzić wywiad właśnie z Tobą. Lata ciężkiej pracy połączonej przede wszystkim z pasją do nagrywania jak i tworzenia świetnych inicjatyw, doprowadziły Cię do sukcesu na YouTube. Już jakiś czas temu osiągnąłeś przecież próg miliona subskrypcji, a Twój wskaźnik liczby odtworzeń na kanale przekroczył 200 milionów. Przez te nieco ponad cztery lata przygody z nagrywaniem filmów, cały czas trzymasz się w czołówce polskiego YouTube’a, więc znasz się na nim jak mało kto. Jak na przestrzeni tych lat, równolegle do twojej twórczości, postrzegasz rozwój YouTube w Polsce?


ROJO: Mniej odtwórstwa, więcej autorskich pomysłów, ciekawych, oryginalnych inicjatyw. Kreatywniejsze podejście do zleceń biznesowych oraz to, o co zawsze z uporem maniaka walczyłem w myśl idei „Gry łączą, a nie dzielą”, czyli wspólne granie i szeroko rozumiana integracja. Łączą mnie sympatyczne relacje z wieloma osobami. Wychodzę z założenia, że na współpracy można tylko zyskać, wojny przynoszą same szkody. Nikt na nich nigdy nic nie zyskał. Wzajemne wparcie owocuje tylko dobrem.


APYnews: Jak przez pryzmat lat i doświadczeń oceniasz swój kanał i jego początki?


ROJO: Cieszę się, że nie uległem przynoszącym większe zyski (w myśl zarobków i wyświetleń) popularnym trendom w kwestii niektórych gier. Czuję ogromną satysfakcję, że osiągnąłem to co mam dzięki własnym, nie kradzionym/zapożyczonym pomysłom. Integracyjna inicjatywa sportowa PZR (Paintball z Rojem), Projekt [email protected]@ (obrona gier video), program wspierania młodych twórców gier video RFG (RojoFanGames) oraz charytatywna akcja informacyjna CHTR (Charytatywna Tarcza Roja).


APYnews: Jaki jest według Ciebie najważniejszy czynnik w relacji między twórcą, a widzem?


ROJO: Szczerość, wzajemne zrozumienie, szacunek.


APYnews: Jesteś twórcą jak i współtwórcą wielu cenionych inicjatyw. Z której jesteś szczególnie dumny?


ROJO: Paintball z Rojem (PZR). Magii integracji, zdrowej rywalizacji i rodzinnej atmosfery nie da się prosto opisać. Tam po prostu trzeba się pojawić.APYnews: Jaką z zakończonych serii na Twoim kanale wspominasz najlepiej?


ROJO: Pod kątem emocji programy z serii GIER Z ŁZĄ (To The Moon, Valiant Hearts, That Dragon, Cancer), pod kątem beki - Beyond Two Souls i Until Dawn.


APYnews: Który z wyjazdów, relacjonowanych do tej pory przez Ciebie na YouTube, wspominasz najlepiej?


ROJO: Rock & Rojo Fallout 4 Boston Trip. Dlaczego? Przyjaciel, Fallout, USA.


APYnews: Jaka serię na Twoim kanale nagrywasz obecnie z największą przyjemnością?


ROJO: Nie wiem kiedy będzie mieć premierę ten wywiad, ale w danej chwili Life is Strange. Z kolei jeśli chodzi o jakiś cykl w ogóle to seria Sentymentalnie przez gry.


APYnews: Od początku kanału starasz się stawiać nacisk na integrację z widzami. Jakie spotkanie z nimi wspominasz najlepiej?


ROJO: Każde.


APYnews: Powiedzmy, że możesz na chwilę wrócić do jednego wydarzenia od początku Twojego kanału. Co by to było?


ROJO: Narodziny córki. Przy całej elokwencji nie sposób opisać piękna i magii narodzin własnego dziecka.


rojocorka


APYnews: Często podczas prowadzenia rozgrywki starasz utożsamiać się z danym bohaterem. Gdybyś mógł wcielić się w jednego z nich, kto by to był?


ROJO: Geralt, Shepard, Max Payne, Adam Jensen.


APYnews: Jak ojcostwo wpłynęło na Twoje życie i sprawy związane z kanałem?


ROJO: Nauczyło bardziej efektywnego zarządzania czasem, zmiany priorytetów, lepszego podejścia i zaangażowania w kwestii pracy (odpowiedzialność/utrzymanie), poprawa humoru, satysfakcja, koneserstwo życiowe.


APYnews: Do tej pory, pytaliśmy Cię o to co było kiedyś. Jak natomiast widzisz siebie jako twórcę na YouTube za kilka lat?


ROJO: Tak samo. Jako pasjonatę.


Dziękujemy ROJO za udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące Ciebie i podejścia do twojego kanału na YouTube. Życzymy samych sukcesów, ale także dalszej przyjemności z tworzenia i dzielenia się swoją pasją.


Wywiad ten był pierwszym wywiadem na naszej świeżej stronie APYNews.pl! Już wkrótce pojawi się ich znacznie więcej. Wszystkie je, znajdziecie w nowej zakładce, która przeznaczona jest specjalnie pod wywiady. Koniecznie nas obserwujcie...


Tymczasem, która z odpowiedzi ROJA spodobała Wam się najbardziej?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.