Nowy Xbox pojawi się przed PlayStation 5? Wiele na to wskazuje

Nowy Xbox pojawi się przed PlayStation 5? Wiele na to wskazuje

Nie da się ukryć, że PlayStation 4 to bezsprzeczny lider, jeśli chodzi o konsole obecnej generacji. Na jego zakup zdecydowało się ponad dwa razy więcej osób aniżeli na Xbox'a One. Microsoft jednak postanawia dalej walczyć.


Sprzęt Sony zakupiono od dnia premiery w ilości ponad 80 milionów sztuk, a Xboxa One dwukrotnie mniej. Microsoft ten stan rzeczy tłumaczy tym, że konsola ujrzała światło dzienne nieco później. Być może będzie to impuls dla firmy Gatesa, żeby tym razem to Xbox pojawił się szybciej. Potwierdza to także znany analityk, według którego role niedługo mogą się odwrócić.

PlayStation 4 to niewątpliwy lider, jeśli chodzi o rynek konsol


Coraz głośniej mówi się o kolejnej generacji konsol do gier i tym, kiedy zagoszczą na rynku. Analityk branżowy, Michael Pachter, jest zdania, że nowe urządzenie od Microsoftu będzie miało premierę wcześniej od konkurencji. Sugeruje też, iż świeży Xbox pojawi się w 2020 roku, a PlayStation aż kilka miesięcy później.

Takie posunięcie byłoby naprawdę dobre i z pewnością pozytywnie wpłynęłoby pozytywnie na sprzedaż konsoli Microsoftu, lecz trudno mówić tak szybko o zwycięstwie tejże marki. Graczom zależy na ekskluzywnych tytułach, a w tym aspekcie koronę nosi Sony. Czas pokaże.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.