Nowy sprzęt od Apple niszczy meble

Nowy sprzęt od Apple niszczy meble

HomePod od Apple, który zadebiutował na rynku 9 lutego, czyli jakiś tydzień temu sprawia użytkownikom problemy, których nikt by się nie spodziewał. 


Domowy głośnik od Apple to urządzenie, które głównie ma za zadanie odtwarzać muzykę z iPhone'ów w naszym domowym zaciszu. O sztucznej inteligencji nie ma co za bardzo marzyć, bo ta w głośniku amerykańskiej firmy jest dużo bardziej w tyle niż jej odpowiednik od Amazona lub Google. Jakby tego było mało, HomePod, który miał być udekorowaniem naszego domu, zostawia ślady na meblach.Według doniesień użytkowników plamy pojawiają się na drewnianych powierzchniach ze względu na sylikonową podstawę, która jest na spodzie HomePoda. Efekt widoczny jest powyżej, czyli białe okręgi na drewnie, które nie wyglądają zbyt estetycznie - chociaż są pozostawione przez sprzęt Apple.

Firma potwierdza, że ich sprzęt może pozostawiać ślady na drewnianych powierzchniach i rekomenduje albo wyczyszczenie zabrudzonego drewna, albo wykorzystanie mniej delikatnego materiału. Jednak kładzenie HomePoda na ubraniach też nie będzie dobrym rozwiązaniem, bo to będzie miało wpływ na dźwięk wydobywający się z urządzenia. Apple jednak zastrzega, że jest to zwykła przypadłość tego typu sprzętów.

Pocieszające, a zarazem smutne jest w tym wszystkim jedno. To nie jest nasz problem i pewnie jeszcze długo nie będzie, bo o polskojęzycznej Siri możemy wciąż tylko pomarzyć. Ale przynajmniej meble mamy czyste.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.