Sprawdź jak działa nowy sposób wyświetlania subskrypcji na YouTube

Sprawdź jak działa nowy sposób wyświetlania subskrypcji na YouTube

YouTube postanowił nieco zmienić sposób wyświetlania subskrypcji. Ten ma być skrócony, a co za tym idzie - bardziej przystępny w odbiorze. Nie mamy do czynienia z rewolucyjną aktualizacją, ale z pewnością potrzebną.


Jeśli uważnie obserwujecie platformę YouTube, to zapewne wpadła Wam w oczy drobna zmiana. Do tej pory każda subskrypcja była widoczna - pozwólcie, że posłużę się przykładem. 

Twórca przekraczał barierę np. 1 miliona subskrypcji. Publiczna informacja brzmiała jednak nieco zawilej, bowiem wyświetlała się ona przykładowo tak - 1 001 222. YouTube zdało sobie sprawę, że to nie ma sensu.

Nowy sposób wyświetlania subskrypcji polega na tym, że liczba osób śledzących danego twórcę wyświetla się jako trzycyfrowy wynik.Zmiany najlepiej zobrazuje poniższa grafika przygotowana przez YouTube dla portalu TubeFilter.

Źródło: TubeFilter


Oficjalne stanowisko serwisu w sprawie aktualizacji systemu prezentuje się następująco:
Celem wprowadzenia zmian jest potrzeba utrzymania spójności wszędzie tam, gdzie wynik subskrypcji wyświetlany zostaje publicznie. Dzięki temu także rozwiązujemy obawy i stres twórców związany z obserwowaniem postępu w czasie rzeczywistym przez osoby trzecie.

Niedługo wprowadzone mają zostać kolejne aktualizacje rekompensujące ten względny "brak informacji". Właściciele kanałów oczywiście nadal mogą zobaczyć dokładną liczbę subskrypcji.

Dla niektórych zmiana jest na plus, a dla innych zupełnie niepotrzebna. Do której grupy należycie? Piszcie!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.