Tak ma wyglądać nowy interfejs Steama

Tak ma wyglądać nowy interfejs Steama

Długo oczekiwana zmiana interfejsu Steama w końcu może dojść do skutku. Przeszło rok temu obiecywana, stale była dopracowywana i dopieszczana tak, by nie zepsuć komfortu korzystania z platformy. Na pewno każdy weteran, jak i początkujący gracz zdążył zaznajomić się z obecną wersją, która już wkrótce nabierze nieco innego wyglądu. 


Zarówno screeny jak i krótki filmik o zmianach w animacji kart kolekcjonerskich, które mają nadejść już wkrótce, zostały zaprezentowane przez konto @SteamDB w serwisie Twitter. Warto również wspomnieć, że za wszystkie wycieki odpowiedzialny jest chiński launcher CS:GO, który jak wiadomo należy do Valve. Według zapowiedzi, nowy interfejs Steama zostanie wprowadzony jeszcze tego lata, w trakcie naszych wakacji.

Jak widać na załączonych screenach, nie wszystko uległo całkowitemu przeobrażeniu. Nie oznacza to jednak, że tak prezentować się będzie finalna wersja nowego interfesju, bowiem do premiery zostało trochę czasu i Valve może dodać jakieś kosmetyczne zmiany. Na tą chwilę możemy zaobserwować odświeżony widok biblioteki gier, podobną do tej z polskiego GOG.com. Z kolejnych przecieków dowiadujemy się, że możliwa będzie też zmiana rozmiaru okładek gier na wirtualnej półce czy podmiana grafik.To, co najbardziej będzie różnić obecny i nowy widok interfejsu to widok warsztatu danej gry po naciśnięciu danego tytułu. Prócz niego widoczne będą zakupione i niezakupione DLC. Pasek z nickami znajomych, którzy również ogrywali daną produkcję zniknie, bądź przeniesiony zostanie na sam dół. Ponadto pokazana będzie informacja o ostatnich aktualizacjach. Również karty kolekcjonerskie ulegną transformacji - do większości zostanie dodana drobna animacja, która będzie cieszyć oko ich nabywców.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.