Nowy Far Cry z akcją na Dzikim Zachodzie?

Nowy Far Cry z akcją na Dzikim Zachodzie?

Pojawianie się plotek o przeróżnych produkcjach daje na pewno spore pole do popisu tym, którzy uważają, że informacje, które na ich temat posiadają pochodzą od sprawdzonego i rzetelnego źródła. Oczywiście w przypadku wielu gier takie doniesienia często okazują się jak najbardziej prawdziwe, lecz niektóre z wieści rozchodzących się w internecie jest kompletnie wyssana z palca. Jak ma się więc sprawa z Far Cry 5?
Od premiery Far Cry: Primal minął niecały rok, a już mówi się o kolejnej odsłonie tej świetnej serii gier wideo. Co prawda informacji na jej temat jest bardzo mało, lecz nad tymi, które ujrzały światło dzienne warto się trochę zastanowić - nawet jeśli są to tylko plotki.Pierwsze pogłoski pochodzą od portalu Great Falls Tribune, na którym ukazał się artykuł, według którego ekipa powiązana z "następną odsłoną popularnej serii" filmowała kościół Mni-Sda znajdujący się na terenach północnej Montany na potrzeby specjalnych materiałów promocyjnych. Słowa, które zapisaliśmy w cudzysłowie pochodzą z ust Jeffa Guilltona, który odpowiedzialny był za zwiastun poprzedniej części gry Far Cry.Okolice te świetnie pasowałyby przecież do Red Dead Redemption 2, którego akcja przecież rozgrywać się będzie na westernowych terenach. Jason Schreier z firmy Kotaku jednak (co prawda nie dosłownie, lecz nieco lakonicznie) na forum potwierdził, że sceny te nie były kręcone na potrzeby nowej produkcji Rockstara. Drugim punktem zaczepienia może być ankieta rozsyłana do fanów przez Ubisoft, której główne pytanie dotyczyło klimatu jaki ma pojawić się w kolejnej odsłonie Far Cry'a. Gracze do wyboru mieli dziewiętnastowieczną Amerykę oraz spaghetti western.

Co sądzicie o tych plotkach odnośnie nowej produkcji Ubisoftu? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.