Nowe Pokemony pobiły rekord sprzedażowy serii

Nowe Pokemony pobiły rekord sprzedażowy serii

Wkrótce minie tydzień od premiery nowej generacji Pokemonów. Scarlet i Violet przez ten czas ustanowiły już nowy rekord popularności serii.


O sprawie informuje Nintendo, które podało, że gry Pokemon Scarlet i Pokemon Violet sprzedały się w liczbie 10 milionów sztuk w ciągu tylko trzech dni od premiery. W ten sposób pobite zostały wcześniejsze wyniki innych tytułów z tej serii.

O tym, że tytułowy rekord może zostać wkrótce ustanowiony, wiele mówiło się jeszcze przed premierą nowych Pokemonów. Już wtedy w sieci pojawiły się pierwsze informacje o ilości złożonych zamówień przedpremierowych.Pomimo tego sukcesu, produkcje nie zostały najlepiej przyjęte przez graczy oraz recenzentów. Gracze ocenili je na 76/100, natomiast tytuły zebrały tylko 56% poleceń od krytyków.

Wielu graczy próbuje nawet odzyskać pieniądze poprzez zwrócenie gry. Powodem są liczne problemy techniczne związane z graniem w Scarlet i Violet. Jak wpłynie to na ostateczny wynik sprzedażowy nowych gier z serii Pokemon? To pokażą nam najbliższe miesiące.

Źródło: Nintendo

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.