Nowa technologia rozpoznaje zdjęcia na Twitterze

Nowa technologia rozpoznaje zdjęcia na Twitterze

Twitter to portal, na którym każdy może założyć konto i dzielić się tam wpisami na różne tematy, np. aktualnych wydarzeń ze świata. Korzysta z niego wiele gwiazd, polityków, czy osób na ważnych stanowiskach. Teraz Twitter wprowadził ogromne zmiany, które mają ułatwić przeglądanie zdjęć załączanych do postów.


Zdjęcia wrzucane na Twittera przybierają różne kształty i rozmiary, przez co bardzo trudno jest wymierzyć je tak, by na miniaturce pokazał się najważniejszy element fotografii. Już jakiś czas temu serwis wprowadził funkcję rozpoznawania twarzy. Stawała się ona punktem, wokół którego orientowała się miniaturka. Niestety aplikacja nadal miała problem ze zdjęciami np. krajobrazu, czy też zwierząt. Teraz Twitter postawił na naprawienie tego problemu.Rozwiązaniem okazało się uczenie maszynowe (ang. machine learning), czyli system, który rozpoznaje, co na danym obrazku jest najważniejsze. Aplikacja rozpoznaje zwierzęta, miejsca, budynki oraz ludzi. Dzięki temu miniaturki zostaną przycięte tak, by zawierały najważniejszy fragment fotografii i zachęcały do kliknięcia, by zobaczyć całość.

Tutaj możecie zobaczyć jak działa system:To rozwiązanie znacznie ułatwia wgrywanie zdjęć, jak również przeglądanie Twittera i daje mu znacznie większe możliwości. O ile system będzie działał bez większych problemów, stanie się on dumą Twittera i jednym z pierwszych takich systemów w popularnych serwisach. Prawdopodobnie już niedługo inne serwisy, np. Facebook, również będą chciały wprowadzić tego typu rozwiązania, by stać się jeszcze bardziej wygodnymi w użytkowaniu.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl