Nowa powieśc popularnego autora zostanie zaprezentowana na Messengerze

Nowa powieśc popularnego autora zostanie zaprezentowana na Messengerze

Twórcy Messengera ostatnio poszli po olej do głowy i postanowili nieco odświeżyć i odchudzić aplikację. To jednak nie koniec nowości, bo już dzisiaj swoją premierę w aplikacji będzie miała... najnowsza powieść popularnego pisarza Jamesa Pattersona.


Pewnie zapytacie, cóż to za niedorzeczny pomysł - i będziecie mieli w jakimś stopniu rację. Początek książki bowiem zostanie dzisiaj opublikowany na Messengerze, a oficjalna premiera nastąpi dopiero w lutym 2019 roku. Skąd więc pomysł na taki zabieg?

Patterson twierdzi, że w ten sposób chce odkryć nowe sposoby połączenia się ze swoimi fanami, w większym stopniu dotrzeć do młodych widzów i przede wszystkim dać okazję przeżycia najbardziej angażującej i porywającej lektury.To wszystko za pomocą Messengera, na którym po wyszukaniu tytułu książki, czyli The Chef będzie można przeczytać jej początek, a także prowadzić interakcję z bohaterami książek i lokacjami poprzez filmy wideo oraz nagrania dźwiękowe, które mają związek z opowiedzianą historią. Facebook postara się także uzupełnić historię poprzez sesję Q&A z autorem książki, a na Instagramie pojawią się profile dla jej głównych bohaterów.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawa forma promocji książki, która może przynieść nie tylko sporo rozgłosu autorowi, ale także przysłużyć się samemu przeżywaniu historii opisanej w książce. Jesteśmy bardzo ciekawi, co wyniknie z tego eksperymentu i czy wpisze się on na stałe w promocje książek.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.