Nowa mapa i Spectrum Case w aktualizacji CS:GO!

Nowa mapa i Spectrum Case w aktualizacji CS:GO!

Co jakiś czas Valve zaskakuje graczy Counter-Strike: Global Offensive nowymi, większymi aktualizacjami, które za każdym razem wprowadzają powiew świeżości starając się zatrzymać przy sobie jak największe grono użytkowników. Ci z kolei bez przerwy zarzucają producentowi, że zamiast skupić się na największych błędach zasypuje ich bezsensownymi zmianami. Czy słusznie?


Ostatnia większa aktualizacja do CS:GO ujrzała światło dzienne miesiąc temu. Wtedy też z puli map turniejowych usunięta została legendarna mapa Dust 2 - zdecydowano się zastąpić ją lokacją Inferno (o tym fakcie możecie przeczytać w artykule na naszej stronie). Spekulowano, że Valve planuje w tym roku mocno zabrać się za rewolucje w swoim, jednym z najpopularniejszych, tytule i co chwilę wprowadzać coś mającego ożywić wrażenia płynące z rozgrywki.

Najnowsze nowości być może są pierwszym owocem tych domysłów. Na serwery weszła dzisiaj bowiem aktualizacja wprowadzająca wiele nowości. Niewątpliwie najważniejszą z nich jest całkowicie nowa mapa - de_canals. Wbrew przypuszczeniom nie jest w żaden sposób wzorowana na de_dust2 - Valve postanowiło bowiem postawić zarówno na architektoniczny, jak i doznaniowy realizm. Nowa lokacja pozwoli nam na zwiedzenie jednego z najpopularniejszych miast we Włoszech - Wenecji.

de_canals_large

To jednak nie wszystko. Valve nie byłoby sobą, gdyby nie zaprezentowało graczom całkowicie nowych skórek do broni. Jest ich siedemnaście (w tym do AK-47, czy USP-5), a zdobyć je można ze świeżo wprowadzonej skrzynki Spectrum Case. Do puli dołożono także kolejne noże z serii zapoczątkowanej w skrzynce Chroma.spectrum_knives_2

Ponadto wizualnemu odświeżeniu uległ model terrorysty Phoenix. Nie zabrakło także naprawienia przeróżnych błędów zarówno na mapach, jak i w innych aspektach gry. Warto się jednak zastanowić czy właśnie takich zmian potrzebują gracze. Po każdej wprowadzonej aktualizacji rozlegają się głosy sprzeciwu na politykę firmy, która według wielu nie liczy się z potrzebami tych, którzy spędzają w jej produkcji mnóstwo czasu i dokładnie wiedzą co potrzebuje usprawnień, a co jest w pełni dopracowane.

Na YouTube pojawiają się już pierwsze openingi tej skrzynki: 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT CS:GO W QUIZIE NA NASZEJ STRONIE!Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.