Nowa, kulturalna seria Macieja Dąbrowskiego!

Nowa, kulturalna seria Macieja Dąbrowskiego!

Tak naprawdę od dzieciństwa mamy styczność z pewnym rodzajem szeroko rozumianej kultury. Każdego dnia oglądamy filmy, seriale, czytamy książki, komiksy czy gramy w gry, a często nie dostrzegamy walorów edukacyjnych czy moralizujących tych produktów.


Sentyment to z jednej strony bardzo piękna sprawa, bo możemy powrócić myślami do czasów, które już minęły i powspominać to, co robiliśmy czy przeżywaliśmy kilka lub kilkanaście lat temu. Natomiast jeśli spojrzeć na na ten aspekt z innej perspektywy to są to chwile, które już nigdy nie wrócą, odczuwamy żal, że minęły praktycznie w mgnieniu oka, a my ich w tamtym czasie za nadto nie doceniliśmy.


Taki powrót do przeszłości postanowił uczynić Maciek z kanału Z Dupy. W swojej nowej serii o wdzięcznej nazwie KURWTURA, GŁUPCZE! opowiada o pięciu rzeczach (filmie, muzyce, grze, komiksie oraz serialu) które najbardziej utkwiły mu w pamięci w okresie młodości.
Jest to idealna okazja, aby pomyśleć o tym jakie dzieła kulturalne umocniły nasz charakter i na jakich tworach się wychowaliśmy, bo przecież większość z nas posiada w swoim zbiorze jakiś film, grę czy cokolwiek innego, co pamięta lepiej niż wszystkie inne produkcje z tej kategorii.


Do czego macie największy sentyment? Czy nadal wracacie do ulubionej piosenki, filmu i wspominacie dawne czasy?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.