Akademia wprowadziła nową kategorię Oscarów!

Akademia wprowadziła nową kategorię Oscarów!

Ceremonia rozdania Oscarów co roku przyciąga miliony ludzi przed telewizory i wzbudza niemałe kontrowersje - wszak to prawdopodobnie najcenniejsza z filmowych nagród. 


Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej właśnie wprowadziła nową kategorię nagród. Będzie ona przeznaczona dla filmów najbardziej popularnych.Oczywiście wielkie megahity już dostawały swoje statuetki, takie jak: Titanic, Władca Pierścieni, Avatar czy Mroczny Rycerz. Jednak są to kultowe filmy, a najczęściej nagrody wędrują do filmów artystycznych, mniej widowiskowych oraz w efekcie mniej kasowych. Nowa kategoria to outstanding achievement in popular film i na tę chwilę nie ma jeszcze kryteriów, jakie musi spełniać film, żeby został uwzględniony w rywalizacji. Wygląda jednak na to, że będzie to kategoria przeznaczona właśnie dla megahitów.

Jest to największa innowacja od 2001 roku, kiedy to zdecydowano, że nagradzane będą także filmy animowane. Nowa kategoria Oscarów ma zwiększyć oglądalność ceremonii, która w tym roku była najniższa od dekady. Co ciekawe Akademia zapowiedziała, że zamierza skrócić transmisję do 3 godzin i niektóre statuetki będą rozdawane w czasie przerw na reklamy, a widzowie będą mogli jedynie obejrzeć skrót tych wydarzeń.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.