Nowa funkcja YouTube z podglądem na co patrzą oglądający filmy w 360 stopniach!

Nowa funkcja YouTube z podglądem na co patrzą oglądający filmy w 360 stopniach!

Od dłuższego czasu na YouTube cały czas wchodzą w życie nowe aktualizacje i nowinki. Niedawno byliśmy świadkami wprowadzenia świeżego wyglądu aplikacji na Androida. Jednak już niedługo pojawi się kolejna nowa funkcja, związana tym razem z filmami w 360 stopniach. Twórcy wideo będą mogli teraz sprawdzać "na mapie", gdzie widzowie kierują swój wzrok oglądając wyżej wymienione materiały...


Google postanowiło wprowadzić całkiem unikalne narzędzie na YouTube, które ma pomóc w lepszym przygotowywaniu filmów w 360 stopniach i dzięki temu zagwarantować pożądany odbiór wideo. "360 Heatmap" to funkcja analityczna, która pojawi się przy danym filmie, gdy liczba jego wyświetleń przekroczy 1000 odsłon.


Analiza filmu będzie polegać na możliwości sprawdzenia, gdzie oglądający najczęściej kierują wzrok podczas przeglądania danego materiału. Wszystko ma zostać wyświetlane na specjalnej mapie, na której pojawi się informacja o skupieniu uwagi na konkretnych punktach obrazu. Im będzie ono większe, tym zostanie oznaczone cieplejszą barwą.

Dzięki tej funkcji YouTuberzy będą mogli przeanalizować co przyciąga uwagę ich widzów najbardziej i na tej podstawie specjalnie przygotowywać przyszłe materiały. Co ważne, większość oglądających skupia się przeważnie na centralnym punkcie wideo, ponieważ to tam odbywa się większość akcji. Gdyby twórcy potrafiliby stwierdzić jak przyciągnąć uwagę na pozostałe miejsca, dziejące się wokół, otworzyłoby to wiele nowych możliwości dla nagrywających w 360 stopniach.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl