Kolejna aplikacja niczym Snapchat - tak wygląda nowa aktualizacja Skype

Kolejna aplikacja niczym Snapchat - tak wygląda nowa aktualizacja Skype

Nawet według pracowników Microsoftu platforma Skype powoli przekształca się w usługę, gdzie użytkownicy częściej piszą wiadomości, aniżeli prowadzą głosowe rozmowy. Wbrew pozorom twórcy bardzo popierają tę zmianę, o czym może świadczyć chociażby tytułowa nowa mobilna aktualizacja Skype'a.
Ta z kolei nazywana jest przez zarząd Microsoftu "rewolucyjną" oraz "najlepszą do tej pory". Faktycznie, odświeżona aplikacja jest aplikacją stworzoną od zera i widać to już od momentu jej włączenia - jest ładniej i przejrzyściej, ale czy to można nazwać rewolucją? W pewien sposób tak.
Nowy Skype to najlepszy Skype, jakiego kiedykolwiek stworzyliśmy. Został zaprojektowany w taki sposób, żeby ułatwić wam codzienną komunikację.

Powyższy cytat z oficjalnej strony platformy świetnie ujmuje pozytywne stanowisko pracowników wobec faktu, że użytkownicy coraz częściej porozumiewają się za pomocą Skype'a pisemnie, a nie głosowo. Widać to jeszcze lepiej, jeśli spojrzymy na najnowszą aktualizację, która - zgodnie z dzisiejszą modą - czerpie nieco ze Snapchata.Pomijając zupełnie nowy interfejs (który w naszym odczuciu jest po prostu lżejszy i czystszy od poprzedniego) oraz integrację z botami i konwersację z nimi (rozwiązania te nie będą dostępne w naszym kraju) warto skupić się na innych uaktualnieniach, których w zasadzie nie ma zbyt dużo. Pojawiło się kilka ciekawych możliwości jeśli chodzi o dodawanie animowanych gifów w wiadomościach tekstowych oraz dodana została możliwość edycji zdjęć i filmów.Może się wydawać, że te drobnostki wprowadzone zostały na siłę i nieco sztucznie w celu choć lekkiego upodobnienia się do Snapchata. Pochwalić oczywiście trzeba zupełnie nowy interfejs, lecz czy to wystarczy aby nazwać tę aktualizację rewolucyjną? Oceńcie sami. Sama aplikacja jak na razie dostępna jest na urządzeniach z systemem Android, reszta (iOS, Windows i Mac OS) wkrótce.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.