Notch usunął konto na Twitterze, bo chciał tego YouTuber

Notch usunął konto na Twitterze, bo chciał tego YouTuber

Notch - twórca Minecrafta - podjął decyzję o usunięciu swojego konta na Twitterze. Powodem okazała się przegrana z twórcami kanału Game Maker's Toolkit.


Postać Markusa Perssona chyba już na zawsze kojarzyć się będzie z grą Minecraft. To właśnie on stoi za jej produkcją i rozwojem w pierwszych latach obecności na rynku. Notch - ten pseudonim do pewnego czasu stanowił niemalże symbol kultowej produkcji. Deweloper jednak od dawna nie jest związany z tytułem. Obecnie kojarzy się raczej z kontrowersyjnymi poglądami i niezbyt pochwalanymi wpisami umieszczanymi na portalach społecznościowych. Wygląda jednak na to, że Notch właśnie... częściowo zniknął z sieci.

Poprosił on bowiem osoby z Game Maker's Toolkit, by te zaprzestały publikacji na Twitterze politycznych postów. Ci z kolei stwierdzili, że zrobią to, jeśli... Markus usunie konto na tymże portalu. Zapewne odpowiedź na zaczepkę miała być żartobliwa. Notch jednak wziął ją na poważnie i... zniknął z Twittera. Co by jednak nie było, Game Maker's Toolkit przestało publikować polityczne posty. Umowa została więc dotrzymana.

Co sądzicie o całej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: Twitter / Foto. Minecraft Wiki (Ez), Twitter

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.