Nokia 5233 eksplodowała - wybuch zabił właścicielkę

Nokia 5233 eksplodowała - wybuch zabił właścicielkę

Coraz częściej w internecie nagłaśniane są przypadki wybuchającego sprzętu elektronicznego. Nie są to już tylko eksplodujące nowe iPhone'y czy baterie do nich, ale również sprzęt obecny na rynku już od ładnych kilku lat. Zdarzają się też przypadki wyjątkowo tragiczne. W Indiach w wyniku podobnego wybuchu zmarła młoda dziewczyna, której Nokia 5233 eksplodowała prosto w twarz.


18-letnia dziewczyna prowadziła rozmowę telefoniczną, gdy spostrzegła, że bateria w jej telefonie jest na wyczerpaniu. Postanowiła więc podłączyć telefon do ładowarki i kontynuować rozmowę. Nie byłoby by w tym nic nadzwyczajnego, w końcu wiele osób tak robi, jednak tym razem przyniosło to opłakany skutek. Telefon wybuchł ciężko raniąc dziewczynę w m.in. w klatkę piersiową i twarz. Mimo szybkiej reakcji służb medycznych dziewczyna zmarła.
Powyższy model telefonu swoją premierę miał w 2010 roku, więc już jakiś czas temu, niemniej takie telefony nadal cieszą się sporą popularnością. Najprawdopodobniejszą przyczyną było zbytnie nagrzanie się baterii, co poskutkowało później wybuchem.

Głos w całej sprawie zabrała firma HMD Global, która w oficjalnym oświadczeniu wyraziła swoje ubolewanie i smutek w związku z zaistniałą sytuacją. Zwróciła również uwagę na fakt, że telefon został wyprodukowany jeszcze przed przejęciem przez ich marki Nokia i że obecne modele spełniają wszystkie aktualnie panujące standardy bezpieczeństwa. Całą sprawę bada również policja.

Cała sprawa pokazuje, że do wszelkiego sprzętu elektronicznego powinniśmy mieć naprawdę ograniczone zaufanie i cały czas mieć na uwadze wszelkie zasady bezpieczeństwa - bez względu czy jest to nowy, topowy model czy starszy, a przy tym wydawać by się mogło bardziej sprawdzony.

Źródło: TechRada

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.