Nokia wypuści odświeżoną wersję

Nokia wypuści odświeżoną wersję "bananofona" z Matrixa!

Zapewne wielu z was pamięta film Matrix braci rodzeństwa Wachowskich. W swoich czasach był on prawdziwym krokiem milowym, biorąc pod uwagę kino Sci-Fi. Dostrzec tam mogliśmy ogrom różnej technologii wysokiego kalibru m.in. luksusowy jak na tamte czasy telefon Nokia 8810, która charakteryzowała się dość specyficzną przesłonką na klawiaturę. Coraz więcej szczegółów pojawia się na temat odświeżonej wersji "bananofona", który już niedługo ma spróbować swoich sił na współczesnym rynku smartfonów.


To nie pierwszy tego typu zabieg fińskiego koncernu. W ubiegłym roku do sprzedaży trafiła odświeżona wersja kultowego w niektórych kręgach modelu 3310 i chociaż nie podbiła ona wtedy w znaczący sposób rynku, to dla wielu była całkiem interesującym sprzętem i przypomnieniem o czasach świetności Nokii. W podobne nostalgiczne tony uderzać będzie także odświeżona 8810. W końcu z pewnością znajdą się entuzjaści posiadania telefonu rodem z Matrixa, z wieloma niezbędnymi dziś funkcjami.Na pokładzie znajdziemy więc m.in. technologię Wi-Fi, modem 4G, aparat o rozdzielczości 2mpx, wejście słuchawkowe, slot na karty pamięci czy mocną baterię. Niektórych z tych dóbr mogą pozazdrościć nawet smarftony z najwyższej półki. Nie mogło zabraknąć również legendarnego węża. Dla wielu jest więc to absolutne minimum, jeśli chodzi o tego typu sprzęt.Telefon do sprzedaży trafi w maju w cenie około 80 euro, czyli jakichś 330 złotych. Dostępy będzie w dwóch kolorach - czarnym i żółtym. Być może warto zastanowić się nad jego kupnem i mieć go, chociażby jako zapasowy model czy w chwili, gdy chcemy nieco odpocząć od współczesnych, dużych smartfonów. Poza tym dla fanów Matrixa to oczywiście pozycja obowiązkowa!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.