Nocny rajd na Hajsowników Gimpera! Czy grupa zostanie zbanowana?

Nocny rajd na Hajsowników Gimpera! Czy grupa zostanie zbanowana?

Tak zwane rajdy na facebookowe grupy, to najprostszy sposób na ich usunięcie.  Użytkownicy, którzy biorą za to odpowiedzialność, spamują wtedy zabronionymi przez regulamin facebook'a zdjęciami na wybranej grupie, a dalej sami je zgłaszają, tak by Facebook automatycznie ją usunął. Tego typu rajd miał miejsce dziś - w nocy z 18 na 19 czerwca na Hajsowników Gimpera!


Chwilę po północy, na "Hajsach" pojawiło się kilkadziesiąt obrzydliwych i odrażających zdjęć. Każdy z użytkowników przeprowadzających rajd, postował po kilkadziesiąt tego typu fotek. Za atak ten odpowiada prawdopodobnie grupa "Jan Paweł II żyje", która rzekomo planowała to już kilka godzin wcześniej. Przez blisko pół godziny, żaden administrator nic nie robił z tym, co miało miejsce na grupie, a zwykli Hajsownicy spamowali o reakcję. Oto przykładowe posty:


kom1kom2

Chwilę później, pojawiła się reakcja administracji, która niezwłocznie zablokowała możliwość dodawania nowych postów. Tak sytuację wyjaśnił jeden z adminów:


kom3


SCREENÓW Z RAJDU NIE PUBLIKUJEMY ZE WZGLĘDU NA ICH WULGARNY PRZEKAZ


Co sądzicie o tej akcji? Czy według Was Hajsownicy Gimpera 3.0 zostaną zbanowane?


 

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.