Nintendo zaprezentowało nową konsolę! Chce zrewolucjonizować rynek

Nintendo zaprezentowało nową konsolę! Chce zrewolucjonizować rynek

Nintendo jest wszystkim bardzo dobrze znane ze swoich produktów, a konkretnie konsol. Od lat działają w tej branży i wyprodukowali wiele urządzeń, które przez lata bawiły całą masę graczy. Specjalizują się nie tylko w konsolach przenośnych (Gameboy, Nintendo 3DS), ale również w normalnych urządzeniach stacjonarnych (Gamecube, Wii U). Koncern Nintendo zaprezentował nową konsolę nad którą pracują i która może nieźle namieszać w branży.


Nintendo Switch, zwane wcześniej Nintendo NX zostało zaprezentowane na kilkuminutowym filmie zamieszczonym na oficjalnym kanale firmy na YouTube oraz na ich stronie na Facebooku.Ok. To co takiego dowiadujemy się z materiału?
Chyba najważniejsza informacja to ta, że Switch to konsola mobilna, ale również konsola stacjonarna. Ma być urządzeniem, które dzięki stacji dokującej będzie współpracowało z naszym domowym telewizorem i będzie sterowane za pomocą bezprzewodowego kontrolera. Z drugiej strony Nintendo Switch jest przenośnym sprzętem do gier. W tym celu należy go wymontować ze stacji dokującej i dołączyć kontrolery. Cała konstrukcja sprawia wrażenie urządzenia modułowego.
Nieoficjalnie wiadomo, że sprzętowo Switch oparty jest na procesorze Nvidia Tegra a ekran przenośnego tabletu będzie miał rozmiar 720p.
Nikogo nie zdziwi fakt, że konsola będzie używała "kartridżów" co jest najlepszym rozwiązaniem dla mobilnych konsol. Kartridże to nośniki gier, które w każdej chwili można załadować i cieszyć się rozgrywką. W czasach Nintendo 64 firma chwaliła się, że kartridże są szybsze od płyt CD w napędach PlayStation.
Urządzenie firmy z Kioto ma zadebiutować już w przyszłym roku i to bardzo szybko bo w marcu!
Genialnym rozwiązaniem jest zastosowanie bezprzewodowych kontrolerów co daje jeszcze większe możliwości mobilnej wersji konsoli, zwłaszcza gdy wspomnimy, że została ona wyposażona w stopkę! Ustawienie urządzenia na stole i możliwość dalszego grania gdy ktoś z domowników wygania nas od telewizora jest naprawdę kuszące.
Nintendo nie chce ponawiać błędu popełnionego przy Wii U i tym razem gry będą tworzone przez całą masę znanych i mniej lub bardziej lubianych producentów.

nintendo-switch-gry

Brakujące informacje, które interesują w tej chwili każdego zainteresowanego konsolą to na pewno pojemność akumulatora oraz cena sugerowana. Czas pracy urządzenia w trybie mobilnym może bardzo dużo znaczyć, zwłaszcza gdy potrafi ono "unieść" takie gry jak Skyrim. Co do ceny to są już pewne spekulacje. Analitycy uważają, że Nintendo Switch w USA może kosztować około 300-350 dolarów, a np. W Wielkiej Brytanii cena ma wynosić 349 funtów.

Jesteście fanami konsol od Nintendo? Czy Nintendo Switch zwróciło waszą uwagę? Planujecie już nowy zakup? Dajcie znać w komentarzach.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl