Nintendo Switch bije rekordy popularności!

Nintendo Switch bije rekordy popularności!

Nowa konsola japońskiego giganta mimo początkowych obaw przyjęła się wśród użytkowników naprawdę świetnie. Nowy kierunek obrany przez Nintendo spotkał się z uznaniem dotychczasowych fanów, jak i zyskał zupełnie nowe grono zainteresowanych osób. Liczby tylko to potwierdzają.


Firma Nintendo postanowiła pochwalić się swoimi wynikami finansowymi jeśli chodzi o miniony kwartał roku, a przy okazji tych informacji zdradziła jak na świecie sprzedała się ich nowa konsola. Okazuje się, że japońska korporacja ma się z czego cieszyć - Nintendo Switch zostało zakupione w 7,63 mln sztukach. Ten fakt jest o tyle znakomity, że sam sprzęt ujrzał światło dzienne dopiero w marcu tego roku, wiec stosunkowo niedawno.Nie obyło się także bez przewidywań firmy odnośnie dalszych wyników dotyczących tejże konsoli. Nintendo jest zdania, że do marca przyszłego roku, maszyna osiągnie sprzedaż na poziomie około 14 mln egzemplarzy. Patrząc na aktualną liczbę sprzedanych sztuk konsoli, takie prognozy są naprawdę realne. Inaczej było w przypadku Wii U, która ten sam wynik uzyskała dopiero 5 lat po wypuszczeniu sprzętu na rynek.

Nintendo pochwaliło się także popularnością konkretnych gier na swoje najnowsze dziecko. Tutaj bez większego zaskoczenia - gracze najchętniej sięgają po The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która sprzedała się w 4,7 mln sztuk. Podobny wynik osiągnęło Mario Kart 8 Deluxe, 4,42 mln sprzedanych egzemplarzy.

Samych gier na Switcha zakupiono już ponad 27 milionów sztuk. Firma przewiduje, że do marca wynik ten przekroczy granicę 50 milionów.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.