Nintendo Switch - jest pierwszy gameplay na żywo

Nintendo Switch - jest pierwszy gameplay na żywo

W główną bitwę pomiędzy dwiema najpopularniejszymi konsolami na rynku - Playstation 4 i Xbox ONE - w między czasie swoje trzy grosze postanowiło wtrącić się Nintendo zapowiadając Nintendo Switch, swoją nową, flagową konsolę. Premiera ma nastąpić już w marcu, lecz tak naprawdę nie wiemy o niej jeszcze zbyt wiele. Nie odbyły się też żadne większe prezentacje tego urządzenia. Kilka dni temu jednak ukazane zostało ono w popularnym amerykańskim show.


W Polsce popularność konsol Nintendo jest w zasadzie znikoma i na zakup produktów tej firmy decyduje się specyficzna grupa konsumentów, lecz z drugiej strony nie ma u nas osoby, która by nie słyszała o hydrauliku Mario, czy świecie Pokemonów. Głośno jest także podczas premier nowych urządzeń ze stajni Japończyków. Nie inaczej było w momencie, kiedy ogłoszone zostało Nintendo Switch (wcześniej Nintendo NX) - wszystkie media zastanawiały się nad tym jak będzie wyglądać nowa konsola oraz jaką będzie miała specyfikację (wiadomo o niej tylko ze źródeł nieoficjalnych). Gdy opublikowany został jej pierwszy zwiastun postanowiliśmy również o niej napisać - tutaj.W najnowszym odcinku popularnego amerykańskiego show The Tonight Show Starring Jimmy Fallon pojawił się prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, Reggie Fils-Aime, który nie tylko opowiadał o Nintendo Switch, lecz ku zdziwieniu wszystkich przyniósł do studia działające urządzenie i wzbudzając jeszcze większe emocje uruchomił na nim grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild - pierwszą produkcję z tej serii, która posiada w pełni otwarty świat i ma być flagowym produktem promującym nowe dziecko Nintendo.

Konsola w akcji prezentuje się naprawdę schludnie, zarówno jeśli chodzi o sam wygląd jak i działanie prezentowanego tytułu. Nie zauważyliśmy żadnych ekranów logowania ani zacięcia się gry podczas przechodzenia z trybu stacjonarnego na mobilny, co naprawdę dobrze wróży. Na przenośnej konsoli miał okazję zagrać prowadzący programu, co możecie zobaczyć na poniższym materiale:Oficjalna prezentacja Nintendo Switch odbędzie się już 12 stycznia. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły na temat konsoli i ujawniona zostanie marcowa data premiery.

Co sądzicie o nowym produkcie Nintendo?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.