Ninja zdecydowanie skrytykował nową funkcję Fortnite

Ninja zdecydowanie skrytykował nową funkcję Fortnite

Pomimo iż o Ninjy nie słyszy się już tyle, co choćby w ciągu zeszłego roku, to wciąż jest on w ścisłej topce streamerów znanych głównie wśród społeczności Fortnite. Twórca wciąż utożsamiany jest z produkcją Epic Games, jednak ostatnio postanowił głośno i zdecydowanie skrytykować pewną funkcję zawartą w popularnej produkcji. 


Istota nagłośnionego przez Tylera problemu leży w tak zwanym aim assist, czyli automatycznemu wspomaganiu celowania, podczas korzystania z kontrolera. Funkcja znacznie ułatwia precyzyjne namierzanie celu, które nawet przy świetnych umiejętnościach osoby grającej na padzie, nie może równać się z dokładnością oferowaną przez myszkę. Ninja poruszył temat aim assist podczas jednej ze swoich ostatnich transmisji, na której powiedział, iż "nie zamierza grać w Fortnite, dopóki Epic Games nie zbalansuje wspomagania celowania na kontrolerach".Ninja wyraźnie zaznacza, że nie ma na myśli wspomagania celowania na konsolach, a jedynie funkcję zawartą w wersji PC, z której, zgodnie z tym co mówi streamer, korzystają w tej chwili wszyscy topowi gracze, porzucając myszkę i klawiaturę na rzecz efektywniejszego pada. Zdanie Tylera podziela coraz więcej popularnych osobistości społeczności Fortnite, w tym Tfue, który w pełni zgadza się z tym co mówi Ninja. Coraz więcej streamerów oraz YouTuberów naciska na Epic Games, aby wprowadzili do gry łatkę niwelującą problem, jednak firma wciąż nie zabrała oficjalnego stanowiska w tej sprawie.


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.