Ninja zdradził, ile zarobił w 2018 roku

Ninja zdradził, ile zarobił w 2018 roku

Fortnite rozbił bank w 2018 roku i wyniki finansowe za ten okres Epic Games są niesamowite, nie dziwi więc, że dla Ninjy również był to bardzo satysfakcjonujący rok. 


Najdłużej oglądany streamer w 2018 roku musiał też być naturalnie jednym z najlepiej zarabiających twórców internetowych. Tyler Blevins pochwalił się tym faktem w wywiadzie dla telewizji CNN.

Jeśli wierzyć jego słowom, to Blevins na przestrzeni 2018 roku zarobił kwotę prawie 10 milionów dolarów! Większość pieniędzy pochodzi z Twitcha, gdzie obserwuje go 13 milionów użytkowników, a 60 tysięcy z nich ma wykupioną płatną subskrypcję w jednym z trzech dostępnych wariantów - 4,99 dolara, 9,99 dolara i 24,99 dolara. Kanał Ninjy na YouTube subskrybuje natomiast 20 milionów ludzi, a suma wyświetleń jego filmów wynosi ponad półtora miliarda.Blevins powiedział, że te dwie platformy są dla niego źródłem 70% jego przychodów. Pozostałe środki streamer zarabia dzięki kontraktom sponsorskim z Samsungiem czy Red Bullem.
Zarabianie tak ogromnych pieniędzy wiąże się jednak z ogromnymi wyrzeczeniami ze strony Amerykanina. Wyliczył on, że w zeszłym roku poświęcił Fortnite'owi 4 tysiące godzin, co daje jakieś 160 dni. Co ciekawe, porównał on swoją pracę do prowadzenia własnego biznesu, a konkretniej... kawiarni. Ninja powiedział, że jest zmuszony do ciągłego streamowania, bo gdyby przestał, to straciłby swoich widzów, co spowodowałoby duże straty pieniężne.

Streamer prawdopodobnie zdaje więc sobie sprawę, że powinien wykorzystać swoje "5 minut" sławy jak tylko może, bo ta nie będzie trwać wiecznie.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.