Oto ile Ninja i Shroud zarobili z Mixera

Oto ile Ninja i Shroud zarobili z Mixera

Platforma Mixer zostanie zamknięta już w lipcu. Ninja oraz Shroud zakończyli więc przedwcześnie współpracę z Microsoftem. Pieniądze zostały im jednak wypłacone. W sieci pojawiły się właśnie dokładne kwoty.


Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Microsoft rezygnuje z dalszego wspierania platformy streamingowej Mixer. Było to jednoznaczne z rozwiązaniem rocznych umów, jakie Ninja oraz Shroud nawiązali z koncernem.

Jak się jednak okazuje, należność została im wypłacona. Jeśli wierzyć informacjom udostępnionym na Twitterze przez użytkownika Slasher, to Ninja zarobił około 30 milionów dolarów, a Shroud 10 milionów dolarów. Trzeba przyznać, ze te kwoty robią wrażenie.Co jednak ciekawsze - identyczną ofertę złożył twórcom niedawno Facebook Gaming. Odmówili oni jednak, co oznacza, że nie są obecnie przywiązani do konkretnej platformy. Nie wiadomo konkretnie, co będzie ich kolejnym krokiem w rozwoju.

 

Co sądzicie o końcu Mixera i dalszym losie tytułowych streamerów? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.