Ninja pierwszym w historii graczem na okładce magazynu ESPN!

Ninja pierwszym w historii graczem na okładce magazynu ESPN!

Nie jest tajemnicą, że esportowcy bardzo często nie są traktowani na równi z klasycznymi sportowcami. Najnowsza okładka magazynu ESPN na której po raz pierwszy w historii znalazł się esportowiec, czyli Ninja znany z Fortnite'a, narobiła sporo szumu.


Ninja, znany jako Tyler Blevins, jest pierwszym w historii profesjonalnym graczem, którego podobizna znalazła się na okładce kultowego magazynu ESPN. Swoją niezwykłą popularność zyskał dzięki Fortnite'owi - jakże mogłoby być inaczej?

Jest to prawdziwy kamień milowy dla fanów elektronicznej rozrywki, gdyż do tej pory okładki ESPN były zarezerwowane tylko dla klasycznych bohaterów sportu. Można powiedzieć, że to była kwestia czasu, patrząc na popularność esportu, ale można też było przewidzieć falę krytyki, jaka wylała się po zaprezentowaniu okładki najnowszego wydania magazynu.Ninja jest dumny ze swojego osiągnięcia, a samo ESPN postanowiło uhonorować go za wzniesienie gamingu na nowy poziom.

Znalazło się jednak wielu malkontentów, którzy twierdzą, że gaming nie jest sportem i w takim razie nawet Bill Gates zasługuje na miano sportowca. Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, jednak obecność Ninjy na okładce wpływowego magazynu jest tylko potwierdzeniem faktu, że esport coraz bardziej przedostaje się do popkultury.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.