"Nieznany" polski YouTuber z milionem subskrypcji!

Gdy jakiś polski twórca internetowy osiągnie większy sukces to zazwyczaj mówi o tym większość tematycznych mediów. Rzadko się zdarza, że jest on pomijany i w głównej mierze nikt o nim nawet nie wspomina. Tak się składa, że podobna sytuacja ma miejsce od ponad roku. Wtedy to pewien młody polski chłopak postanowił założyć swój kanał i zaprezentować szerszej publice swoją pasję jaką jest animacja. Problem jednak jest zasadniczy - mimo że posiada na swoim koncie ponad milion subskrypcji to mało kto go kojarzy. Przed Wami Zajcu37!


Swego czasu w serwisie YouTube panowała swoista moda na granie w FNAF'a (Five Nights at Freddy's), serię gier komputerowych stworzoną przez niezależnego twórcę, Scotta Cawthona. Wtedy też większość bardziej znanych twórców internetowych postanowiło zapoznać się z tymi produkcjami.

Zanim zabierzemy Was do świata twórczości Zajcu37, warto najpierw go poznać. Przeprowadziliśmy z nim rozmowę, w której przedstawił nam bardzo ciekawe fakty na temat tego, co zainspirowało go do wykreowania swojego wizerunku w internecie.
Nazywam się Piotr Zając. Mam 19 lat i chodzę do 4 klasy technikum o profilu mechatronicznym. Mimo, że podjąłem ten kierunek to straciłem zainteresowanie nim, gdyż znalazłem nową pasję – animacje.

Opisywany twórca jest zatem naprawdę młodym chłopakiem, który odnalazł swoją prawdziwą pasję, którą są (jak sam wspomniał) animacje, które publikuje na swoim kanale. Od ponad roku dzieli się z nami swoją twórczością kreowaną w grach z serii FNAF. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego materiału, jaki kiedykolwiek pojawił się na jego koncie.

W momencie pisania tego artykułu materiał obejrzało ponad półtora miliona osób, co świadczy o zainteresowaniu tego typu filmami. Początkowo Piotr uważał, że zaraz po opublikowaniu tego klipu (który w założeniu jest testowym wideo) usunie swoje konto na YouTube. Powstrzymało go przed tym stale rosnące zainteresowanie.
Dało mi to motywację, aby tworzyć animacje o wyższej jakości, dlatego każdą wolną chwilę poświęcałem na naukę tego programu (Source Filmmaker). Początkowo tworzyłem filmiki o luźnej tematyce, lecz kiedy gram w jakąś grę lubię tworzyć własną fabułę i to właśnie wykorzystałem do stworzenia serii filmików związanych z FNAFem.

Sądząc po ilości wyświetleń pod najpopularniejszym materiałem na jego kanale (wynosi ona aż 21 milionów!) opłaciło mu się studiowanie programu służącego do animacji.
Niedawno Zajcu37 osiągnął pułap miliona subskrypcji, lecz zapewne bardzo mało osób, które czytają ten artykuł dowiedziało się o tym przed jego lekturą. Z rozmowy z samym twórcą wynika to z faktu, że po prostu w Polsce zainteresowanie serią FNAF jest znikome w porównaniu z tym, jakie jest za granicą. Z tego też powodu Piotr postanowił nagrywać swoje dzieła w języku angielskim.


Rozmawiając z Zajcu37 dowiedzieliśmy się, że nie chce on poprzestać na animacjach z jednej serii gier, a rozwijać się w tym kierunku. Ponadto niedługo spodziewać się możemy jego nowego kanału, który poświęcony będzie gamingowi oraz prowadzony w języku polskim!
W przyszłości planuję robić animacje na podstawie innych gier, oraz po zdaniu matury chciałbym założyć polski kanał gamingowy. Dzięki przypadkowi odnalazłem pasję, która stała się celem w moim życiu i której poświęcam każdą wolną chwilę.

CZY ROZPOZNASZ YOUTUBERÓW PO ZDJĘCIACH Z DZIECIŃSTWA? SPRAWDŹ SIĘ W QUIZIE! 
Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.