To już prawie 8 lat Niekrytego Krytyka - teraz twórca rusza z Patronite!

To już prawie 8 lat Niekrytego Krytyka - teraz twórca rusza z Patronite!

Patronite to coraz popularniejsza forma wsparcia YouTuberów przez swoich widzów. Na szlak, który niegdyś tak owocnie przetarł Krzysztof Gonciarz wkraczają dziś co raz to nowi twórcy. Niektórzy, jak w przypadku grupy filmowej Darwin, potrafili nawet przebić sukces Krzyśka. Kolejnym dużym twórcą, który zdecydował się na podobny krok jest Niekryty Krytyk.


Maciej Frączyk, czyli Niekryty Krytyk to prawdziwy weteran polskiego YouTube. Swoje materiały wrzuca już od 8 lat i nadal cieszą się one niemałym zainteresowaniem widzów. Obecnie na swoim kanale posiada prawie półtora miliona subskrybentów co w chwili pisania artykułu plasuje go tuż za pierwszą dziesiątką YouTuberów w Polsce. To on, niegdyś na samej górze rankingu pod względem subskrypcji, jako jeden z pierwszych twórców wideo w Internecie wydał swoją własną książkę, czy na tak dużą skalę zaangażował się we współpracę z klasycznymi mediami jak radio (posiadał swoją własną audycję w Radiu Zet) czy czasopisma (CKM). Dziś po tak długim czasie postanowił rozbudować swój kanał sięgając przy tym po pomoc widzów. Przy okazji ostatniego materiału oficjalnie ogłosił otwarcie swojego własnego konta na serwisie Patronite.


Co oferuje w zamian? Oczywiście znacznie większą regularność materiałów, ale także m.in. specjalne odcinki Q&A dla Patronów, większy, bezpośredni kontakt z samym twórcą czy najzwyczajniej większy wpływ widzów na poruszaną tematykę jego filmów. Czy Niekrytemu Krytykowi uda się osiągnąć sukces na miarę innych dużych twórców na YouTube? Jak wpłynie to na jego twórczość? Zapowiada się naprawdę ciekawie, a jak będzie w praktyce przekonamy się już niedługo.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.