To już 10 lat Niekrytego Krytyka! Jubileuszowy film robi wrażenie

To już 10 lat Niekrytego Krytyka! Jubileuszowy film robi wrażenie

Maciej Frączyk to już kultowa persona na polskiej scenie YouTube. Tworzy on materiały od ponad 10 lat i wielu osobom towarzyszy niemalże od dzieciństwa. Na jego kanale pojawił się właśnie wyjątkowy film z okazji nietuzinkowego jubileuszu - robi wrażenie.


Trudno uwierzyć, że minęła już dekada od momentu premiery pierwszego odcinka "Przemyśleń Niekrytego Krytyka". Spoglądając na poniższy materiał można zauważyć jak zmienił się nie tylko Maciek, ale też jakość sprzętu do nagrywania, sposób tworzenia klipów czy ogólne podejście polskich twórców do wtedy raczkującego serwisu. Przed wami dosyć specyficzne podejście do filmu Akademia Pana Kleksa sprzed... 10 lat:


Premiera powyższego filmu miała miejsce 29 lipca 2009 roku. Niekryty Krytyk na przestrzeni lat miał kilka krótszych, jak i dłuższych przerw od nagrywania, ale generalnie jego przygoda z YouTube trwa nieustannie właśnie od tamtego momentu. Przez te 10 lat zmieniło się sporo, lecz (jak zauważyli widzowie) nie humor Maćka - ten element charakteru twórcy budzi wśród niektórych trochę kontrowersji, ale jakby nie patrzeć, to głównie dzięki niemu YouTuber utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingach przez taki długi czas.

Jubileuszowy klip to w głównej mierze ponad godzina nagrań podesłanych przez widzów użytkownika Macfra84 (pamiętacie ten pseudonim?). Przedział wiekowy występujących osób jest oszałamiający - pojawiają się tam kilkuletnie dzieci, jak i starsi ludzie. Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak... obecność Piotra Florczaka, czyli serialowego Dariusza. Oglądając jubileuszowy film w momencie premiery na żywo, poruszenie wśród widzów w momencie pojawienia się aktora było tak ogromne, że czat na jakiś czas po prostu nie nadążał z wyświetlaniem nowych komentarzy.


Pod koniec klipu pojawia się sam Maciej Frączak i widać szczerość jego słów można się wzruszyć. Jest to przecież jeden z niewielu użytkowników, który nagrywa wręcz niezmienny format materiałów od ponad 10 lat i nie traci przy tym widzów. Mamy do czynienia z fenomenem, któremu życzymy kolejnej dekady spędzonej na tworzeniu wyjątkowych filmów. Powodzenia! 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.