Nie żyje Mieczysław Morański. Dubbingował m.in. Asterixa czy Barneya we Flintstonach

Nie żyje Mieczysław Morański. Dubbingował m.in. Asterixa czy Barneya we Flintstonach

Przykra informacja dotarła do nas wczorajszego wieczora. W wieku 60 lat zmarł aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Mieczysław Morański. Znany był głównie z licznych ról dubbingowych. Aktor podłożył m.in. głos pod Asterixa, Cienkiego w  Toy Story 3 i 4, a także Barneya we "Flintstonach". Mieczysław Morański był zakażony koronawirusem. 


Głos lektora mogliśmy usłyszeć w roli Asterixa w filmie Asterix i Wikingowie, Cienkiego w Toy Story 3 i Toy Story 4, Barneya we Flintstonach, Filiusa Flitwicka w serii Harry Potter czy Oscara w Epoce lodowcowej. Oprócz tego w pobocznych rolach mogliśmy go usłyszeć także we Władcy Pierścieni, Inspektorze Gadżecie czy Scoobym-Doo i opornym wilkołaku.

Aktor wystąpił także w 57 odcinku na kanale "Widzę głosy", w którym opowiedział nieco więcej o swojej roli lektora w znanych filmach oraz bajkach.O śmierci aktora poinformował Teatr Rampa, który na swojej stronie internetowej napisał:
Otrzymaliśmy równie smutną co i nieoczekiwaną wiadomość o śmierci naszego kolegi i współpracownika Mieczysława Morańskiego. [...] Odszedł od nas utalentowany aktor i przyjazny kolega. Będzie nam go brakowało na scenie i poza nią.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.