Nie żyje David Prowse. Był odtwórcą roli Dartha Vadera

Nie żyje David Prowse. Był odtwórcą roli Dartha Vadera

Dziś świat obiegła smutna informacja. Zmarł znany z serii Star Wars i swojej kultowej roli Dartha Vadera brytyjski aktor David Prowse.


Informację rano podały zagraniczne media, jednak szybko została ona potwierdzona m.in. przez agenta zmarłego aktora, który poinformował, że Brytyjczyk przegrał krótką walkę z chorobą. Gwiazdor odpowiedzialny za rolę jednego z najbardziej rozpoznawalnych antagonistów w historii kinematografii zmarł w wieku 85 lat.David Prowse urodził się w Bristolu. Był aktorem i kulturystą. Rozgłos zyskał dzięki pamiętnej roli Dartha Vadera w oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen". Jego późniejszy konflikt z reżyserem przyczynił się jednak do tego, że ten zabronił aktorowi uczestnictwa w imprezach dotyczących kultowej produkcji. W Wielkiej Brytanii Dave znany był m.in. z kampanii uczącej dzieci, jak zachowywać się na przejściach ulicznych. Dzięki swojej działalności w kraju został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.