Nie zgadniecie jaki kanał osiągnął największy sukces na YouTube w 2016 roku

Nie zgadniecie jaki kanał osiągnął największy sukces na YouTube w 2016 roku

Jeśli regularnie odwiedzacie YouTube, pewnie spotkaliście się z gigantycznymi, zagranicznymi kanałami, które subskrybują miliony osób. Zapewne słyszeliście już takie nicki jak PewDiePie, KSI, jacksepticeye czy Markiplier. Jak się jednak okazuje, żaden z tych znanych nam kanałów, nie zdobył pierwszego miejsca wśród wygranych tego roku!


ZEFR - jedna z większych firm technologicznych współpracujących m.in. z YouTube, wzięła pod uwagę wszystkie statystyki najpopularniejszych twórców i wyznaczyła najbardziej "wpływowych twórców" YouTube 2016 roku. Ocenie podlegało zaangażowanie fanów jak i procentowy wzrost widzów oraz wyświetleń na tle poprzednich lat. Niespodzianką jest fakt, że wygrał kanał znajdujący się na 44 miejscu w rankingu najchętniej subskrybowanych twórców YouTube i jest nim... "Porta dos Fundos"!

 

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZA DARMO POMÓC POTRZEBUJĄCYM I WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE!


porta-dos-fundos

Prawdopodobnie ani razu nie słyszeliście tej nazwy i nie ma się co dziwić. Ich kanał jest w 100% prowadzony w języki portugalskim. Znajduje się na nim seria filmów komediowych. Materiały są pełne sarkazmu i odnoszą się do przeróżnych tematów. Przez 3 lata jego działalności, zebrał on ogromną liczbę widzów. Jest ich już blisko 13 milionów!

porto-12-mln

Skąd wziął się ich sukces? Według widzów jest to głównie oryginalny pomysł na serial, jakość wykonania materiałów i regularność publikacji filmów. Do tego wszystkiego, sporą zaletą jest język portugalski, którym posługuje się na całym świecie ponad 270 milionów osób. Kanał zrzesza wobec tego  widzów nie tylko z Portugalii, ale także ze sporej części Ameryki Południowej (w tym całej Brazylii) oraz w szczególnych przypadkach z Afryki.

porta-logoLogo kanału Porta dos Fundos


Filmy na ich kanale zawsze publikowane są z napisami w języku angielskim. Jeśli bylibyście zainteresowani ich twórczością, odwiedźcie ich kanał. Poniżej znajdziecie jeden z polecanych materiałów:Zaraz za "Porta dos Fundos", w rankingu znajdują się kolejno: Jacksepticeye, VanossGaming, PewDiePie oraz Roman Atwood.

Źródło: Mashable

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.