Newsy na YouTube z ogromnym wzrostem popularności!

Newsy na YouTube z ogromnym wzrostem popularności!

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła na mediach wzmożoną aktywność. Dziennikarska misja jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek - widać to idealnie na wskaźniku popularności wiadomości na portalu YouTube.


Czerpanie informacji z zaufanych i wiarygodnych źródeł jest w dobie pandemii niezwykle ważne. YouTube pewien czas temu postanowił rozpocząć walkę z fake newsami poprzez wprowadzenie specjalnej sekcji na stronie głównej platformy.

Ten krok najwidoczniej spotkał się z uznaniem społeczności. Jak poinformował Neal Mohan, dyrektor ds. produktów wideo w Google, współczynnik zainteresowania wiadomościami na YouTube wzrósł o niemalże 75 procent. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście pandemia i próba zebrania jak największej ilości informacji przez odbiorców z całego świata.

Źródło: YouTube


Przedstawiciele YouTube twierdzą także, że wszystkie materiały dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2 lub COVID-19 są z reguły blokowane i niewyświetlane na stronie głównej. Wyjątkiem są produkcje od uznanych stacji telewizyjnych, rządów czy zatwierdzonych twórców. O napotkanie kłamstw jest więc coraz trudniej.

 

Oglądacie wiadomości na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: Bloomberg

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.