Netflix zwolnił właśnie mnóstwo pracowników

Netflix zwolnił właśnie mnóstwo pracowników

Netflix postanowił dokonać cięć w personelu. Firmę opuściło właśnie 150 pracowników oraz wielu podwykonawców - ma to związek z niższymi przychodami firmy w ostatnich miesiącach.


Rzecznik prasowy Netflixa poinformował (za pośrednictwem redakcji The Verge) o masowych zwolnieniach w firmie. Dotknęły one około 150 bezpośrednio zatrudnionych osób, jak i szeregu podwykonawców. Platforma została zmuszona do spowolnienia wzrostu kosztów w związku z ostatnimi doniesieniami o dynamicznych spadkach aktywnych konsumentów i słabszych przychodach.

Jak możemy wyczytać z oficjalnego oświadczenia:
Jak wyjaśniliśmy podczas prezentacji wyników, spowolnienie wzrostu przychodów oznacza, że musimy również spowolnić wzrost kosztów. Dlatego niestety zwalniamy dziś około 150 pracowników, głównie z USA. Zmiany te wynikają przede wszystkim z potrzeb biznesowych, a nie z indywidualnych wyników pracy, co sprawia, że są one szczególnie trudne, ponieważ nikt z nas nie chce żegnać się z tak wspaniałymi współpracownikami. Ciężko pracujemy, aby wesprzeć ich w tym trudnym okresie przejściowym. Ogłoszone dziś rano informacje dotknęły również wielu pracowników agencji. Jesteśmy wdzięczni za ich wkład w rozwój Netflixa.

Cięcia dotknęły m.in. poboczny dział zajmujący się serwisem informacyjnym Tudum oraz oddział odpowiedzialny za marketing. To jednak prawdopodobnie nie ostatnia taka sytuacja, ponieważ niedawno Netflix poinformował o konieczności rozpoczęciu procesu spowalniania wzrostu kosztów, który potrwa... co najmniej dwa lata.

W najbliższym czasie spodziewać się więc możemy mniejszej liczby seriali i filmów oryginalnych, a także obcinania niezbyt przychodowych gałęzi usługi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Oglądacie jeszcze Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.