Netflix zapowiedział nowy serial twórców Dark

Netflix zapowiedział nowy serial twórców Dark


Ogłoszony nowy serial oryginalny, który ukaże się na Netflixie. Za jego produkcję odpowiedzialni będą Janthje Friese i Barana bo Odara - twórcy Dark.


Z pewnością subskrybenci Netflixa kojarzą niemiecki serial Dark opowiadający historię pewnego miasteczka oraz podróży w czasie. Jego twórcy - Jantje Friese i Baran bo Odar- po sukcesie jaki odniosła produkcja, postanowili założyć własną firmę - Dark Ways. Zajęli się również tworzeniem nowego serialu, w którym zagra międzynarodowa obsada m. in. Emily Beecham, Aneurin Barnard, Miguela Bernardeau czy nawet Maciej Musiał. Co ciekawe, każda z postaci ma mówić w swoim ojczystym języku.

Tytuł nowego serialu brzmi 1899. Składać się będzie on z ośmiu odcinków. Przedstawi historię zagadkowych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas rejsu okrętu przewożącego emigrantów z Europy do Nowego Jorku. Pod zwiastunem produkcji przeczytać można, że pasażerowie pochodzić będą z różnych warstw społecznych oraz będą należeć do różnych narodowości.

Łączą [ich] wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość za granicą. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt, który zaginął wiele miesięcy wcześniej. To, co znajdują na jego pokładzie, zmienia rejs do ziemi obiecanej w koszmarną zagadkę, w której przeszłe losy każdego z pasażerów splatają się ze sobą w tajemniczą sieć.
Serial jest kręcony na największym w Europie wirtualnym planie filmowym. Został on wybudowany specjalnie na potrzeby 1899. Baran bo Odar - reżyser, producent, showrunner serialu - stwierdził, że będzie to pionierska produkcja nie tylko w stali Niemiec.

Na platformie YouTube można już zobaczyć pierwszy, krótki zwiastun serialu. Nie została jeszcze opublikowana data, kiedy pojawi się on na Netlixie.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.