Internauci wybrali transmisje z zaćmienia Słońca - Netflix ze spadkiem oglądalności!

Internauci wybrali transmisje z zaćmienia Słońca - Netflix ze spadkiem oglądalności!

Wydawać by się mogło, że mało co jest w stanie znacząco nadszarpnąć ogromną oglądalność Netflixa - tymczasem dwa dni temu, podczas wyjątkowego, całkowitego Zaćmienia Słońca w Stanach Zjednoczonych, wyraźnie dało się odczuć, że użytkownicy serwisu pełnego seriali i filmów meli tego dnia zupełnie coś innego na głowie.
Wspomniane zaćmienie w USA osiągnęło niezwykle dużą popularność zarówno wśród tych, którzy mieli możliwość i postanowili obejrzeć je na własne oczy jak i wśród tych, którzy śledzili transmisję na żywo za pośrednictwem internetu. Rekordową oglądalność osiągnęła relacja prowadzona w 360 stopniach w wysokiej jakości przez NASA za pośrednictwem ich oficjalnego profilu na Facebooku - ponad 3,2 miliona wyświetleń i niespełna 80 tysięcy reakcji robi wrażenie, a przecież istniały również inne podobne transmisje prowadzone przez mniejsze kanały czy podobne profile naukowe.Wydarzenie stało się popularne w sieci na tyle, że w żartobliwy sposób postanowił odniósł się do niego amerykański dział Netflixa, który tego dnia miał zanotować 10% obniżkę ogólnej aktywności: 
Hej, ciekawe dlaczego 10% z was wybrało oglądanie ogromnej skały zakrywającej gigantyczną kulę gazową, kiedy JA ZAWSZE BYŁEM TU DLA WAS. Ale serio, był 10% spadek odtworzeń podczas dzisiejszego zaćmienia. Całkiem nieźle, Księżycu.

Nie jest to w sumie nic zaskakującego. Zaćmienie Słońca zdarza się niezwykle rzadko i raczej nikt nie chciałby tego przegapić. Szczególnie, że Netflix oferuje nam usługę, dzięki której nic nie stoi na przeszkodzie by obejrzeć interesujący nas serial czy film w późniejszym, dogodniejszym terminie. A czy wy śledziliście tę transmisję? Dajcie znać w komentarzach.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.