Netflix z nowym serialem od twórców Dark

Netflix z nowym serialem od twórców Dark

Twórcy serialu Dark - Jantje Friese i Baran bo Odar - poinformowali o rozpoczęciu prac nad kolejnym projektem na zlecenie Netflixa. Produkcja o tytule 1899 traktować ma o kryzysie migracyjnym mającym miejsce pod koniec XIX wieku. 


Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z debiutem trzeciego (i zarazem finałowego) sezonu Dark. Tytuł spotkał się z międzynarodowym uznaniem, więc Netflix planuje dalszą współpracę z jego twórcami. Przywitajcie gromkimi brawami serial 1899.

O czym będzie opowiadał? Ogniwem spajającym wszystkie wątki okaże się podróż statkiem parowym z Londynu do Nowego Jorku oraz podróżujący imigranci. Akcja rzecz jasna rozpocznie się w 1899 roku, lecz historia dotyczyć będzie dosyć skomplikowanego kryzysu rozgrywającego się na przełomie XIX i XX wieku.Co ciekawe, produkcja będzie anglojęzyczna i przedstawiać ma szerokie spektrum ówczesnego problemu. Spodziewać się więc możemy obecności bohaterów wielu narodowości - wszystko w celu  ukazania historii imigracji z jak największej liczby stron.

Na razie rozpoczęły się prace scenariuszowe. Kręcenie wstępnych scen planowane jest dopiero na przyszły rok. Możliwe więc, że serialu 1899 doczekamy się w 2022 roku.

 

Co sądzicie o nowym projekcie twórców Dark? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.