Netflix wyprodukuje pełnometrażowe anime o Wiedźminie!

Netflix wyprodukuje pełnometrażowe anime o Wiedźminie!

Nowy serial Netflixa opowiadający o wiedźmińskim uniwersum  był drugim najlepszym finansowy startem w historii istnienia platformy. Książki sprzedają się jak świeże Bułeczki, pchając autora sagi na szczyt rankingów bestsellerów, a w mającą już prawie 5 lat grę CD Projekt'u,  ponownie grają dziesiątki tysięcy ludzi dziennie. Kiedy wydawać by się mogło, że najbliższą stacją na trasie hypetrain'u jest drugi sezon serialu, Netflix potwierdza plotki o planowanym filmie animowanym o Wiedźminie!


Anime "The Witcher: Nightmare of the Wolf" opowiadające o Białym Wilku ma być wykonane przez słynne południowokoreańskie studio Mir, odpowiedzialne między innymi za znane fanom Avatar'a "The Legend of Korra" czy "Voltron: Legendary Defender". Za produkcje filmu odpowiadać będą Lauren Schmidt Hissrich, która produkowała serialowego "Wiedźmina" oraz Beau DeMayo, scenarzysta trzeciego odcinka serii.Spekuluje się, że w animacje może być zaangażowany wcielający się w serialowego Geralta - Henry Cavill, który miałby dubbingować i użyczyć wizerunku animowanemu Wiedźminowi. Jak mówią plotki, aktor nie pojawiał się na wielu imprezach promujących serial, ponieważ mógł być zajęty nagraniami do nowego projektu Netflixa. Planowana data premiery nie jest póki co znana.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.