Dzielenie się kontem na Netflixie wkrótce stanie się niemożliwe

Dzielenie się kontem na Netflixie wkrótce stanie się niemożliwe

Ten temat może wstrząsnąć fanami dzielenia się swoim Netflixem. Serwis zaczął rozsyłać ostrzeżenia do oglądających, którzy nie zamieszkują u właściciela konta.


Włączamy swój ulubiony serial i nagle na ekranie pojawia się komunikat: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie”. I co teraz?

Raczej wszyscy klienci Netflixa domyślają się, że współdzielenie konta z osobami postronnymi jest w gruncie rzeczy zabronione. Jednak, do tej pory sam serwis streamingowy nie zwracał uwagi osobom, które praktykują ten sposób „pożyczania” konta.

Platforma prawdopodobnie chce zniwelować problem, bo niektórzy użytkownicy już teraz otrzymują prośby o wykupienie własnego konta — pomimo tego, że są zalogowane na jednym z nich.

Netflix nie odpuszcza i prosi o zweryfikowanie tożsamości za pośrednictwem wpisania kodu z poczty e-mail lub SMS-a. Komunikat da się pominąć, zaznaczając krok trzeci - „zweryfikuj później”. Na razie nie wiemy, czy to tylko jednorazowa możliwość.

Jak sprawa potoczy się dalej? Jedno jest pewne — Netflix testuje swoich klientów i pragnie pełnej uczciwości. Oczywiście korzystanie z platformy na wielu urządzeniach jednocześnie jest jak najbardziej możliwe, ale tyczy się to tylko jednego gospodarstwa domowego.

 

Co sądzicie o nadchodzących zmianach w dzieleniu Netflixa? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.