Netflix testuje wprowadzenie reklam pomiędzy odcinkami

Netflix testuje wprowadzenie reklam pomiędzy odcinkami

Wielu użytkowników ceni sobie platformę jaką jest Netflix za fakt, że jest ona wolna od jakichkolwiek reklam. Niestety za niedługo ten stan rzeczy może się diametralnie zmienić, gdyż twórcy serwisu testują właśnie spoty wyświetlane pomiędzy odcinkami oglądanego serialu.


Od wczoraj w sieci pojawiają się informacje o nowym programie pilotażowym Netflix'a, którego celem jest wprowadzenie krótkich reklam pomiędzy materiałami. Projekt obejmuje obecnie swoim zasięgiem małą grupę osób korzystających z usługi, lecz internet już obiegły głosy krytyki o "zabijaniu" jednej z największych zalet platformy.

Na ten moment wyświetlane klipy to tylko i wyłącznie zapowiedzi produkcji Netflix'a, lecz kto wie czy w przyszłości nie pojawią się i komercyjne wstawki.

Wprowadzenie reklam od razu spotkało się z oburzeniem ze strony użytkowników


Liczba głosów niezadowolenia może sprawić, że testowana nowość nie zostanie na stałe zaimplementowana do Netflix'a - oby tak było, bo w przeciwnym razie na pewno część użytkowników zrezygnowałaby z abonamentu.

Jeśli trafiliście do tytułowego programu (lub nie chcecie się w nim znaleźć) to wystarczy wejść na tę stronę i odznaczyć niechcianą opcję.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.