Ekipa filmowa Wiedźmina od Netflixa zawitała do Polski!

Ekipa filmowa Wiedźmina od Netflixa zawitała do Polski!

Wygląda na to, że w Netflixowej adaptacji "Wiedźmina" pojawią się także polskie scenerie! Według nieoficjalnych zdjęć i doniesień, w jednym z zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można teraz spotkać ekipę serialową.


Ujęcia do "Wiedźmina" były już kręcone w Budapeszcie i na Wyspach Kanaryjskich. Ku rozżaleniu rodzimych fanów, nic nie wskazywało na to, że zdjęcia nagrywane będą w Polsce. Aż do dzisiaj! Wiele znaków na niebie i ziemi mówi, że zespół odpowiedzialny za serialową wersję przygód Białego Wilka obecnie znajduje się w Zamku Ogrodzieniec we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Fani spekulują, że polski zamek może przybrać postać Kaer Morhen, czyli siedziby wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka, w której wychował się Geralt.Na stronie Zamku dowiadujemy się, że twierdza faktycznie jest zamknięta dla zwiedzających w dniach 8, 9 i 10 kwietnia. W oficjalnej wersji ze względu na prace budowlane:
Informujemy, iż w dniach 8, 9, 10 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa) Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu będzie NIECZYNNY. Ze względu na zaplanowane na te dni ważne prace budowlane jesteśmy zmuszeni całkowicie zamknąć obiekt dla ruchu turystycznego. Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY!

Oczywiście Netflix nie potwierdził wprost informacji o nagraniach w Polsce, ale dowodów na ten fakt nie brakuje. Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, zmieniła tło swojego konta na Twitterze na fotografię Zamku Ogrodzieniec. Ponadto aktorka wcielająca się w czarodziejkę Sabrinę dodała na Instagram Story kilka krótkich nagrań wideo wraz z Anną Shafer (serialową Triss) i podpisem "Hello Poland".

Kolejnymi poszlakami są wpisy społeczności Reddita i Wykopu. W relacji zdjęciowej jednego z użytkowników możemy zobaczyć, że na terenie zamku faktycznie znajduje się ekipa filmowa, a parkingi są wynajęte na wyłączność.

Kartka za szybą jednego z samochodów na parkingu Zamku Ogrodzieniec.


Ekipa filmowa na terenie Zamku Ogrodzieniec.


Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, a swoją premierę ma mieć jeszcze w 2019 roku.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu