Funkcja znana z Instagrama i Snapchata na mobilnym Netfliksie!

Funkcja znana z Instagrama i Snapchata na mobilnym Netfliksie!

Netflix postanowił wziąć się za usprawnienie swojej aplikacji mobilnej. Jak się okazuje, to nie do końca prawda, że więcej użytkowników korzysta z aplikacji na swoich smartfonach, ale nowy dodatek być może to zmieni. 


Co miałoby wpłynąć na oglądalność seriali na telefonach? To, co na nią wpływa na telewizorach. Okazuje się, że krótkie podglądy wideo wyróżnionych przez serwis produkcji mają spory wpływ na wybór danej pozycji z katalogu. Można to nazwać takimi "mini-zwiastunami", dzięki którym mamy okazję zobaczyć produkcję w ruchu i ocenić, czy serial w jakiś sposób do nas przemawia.

Na telefonach funkcja ta będzie podobna do Stories znanych z Instagrama czy Snapchata. Serwis będzie proponował nam zapowiedzi konkretnych tytułów, które będą trwać po około 30 sekund. Będzie można albo przejść dalej i oglądać proponowany tytuł, albo przesunąć palcem i zobaczyć kolejną propozycję od Netfliksa.Chociaż obecność tej funkcji na Netflixie może być uzasadniona i całkiem przydatna, to jednak ten mem chyba nigdy nie przestanie być aktualny. Oto przykład działania funkcji ze Spidersweb:Mimo że zapowiedzi prezentowane są w trybie portretowym, to jeśli zdecydujemy się na dany tytuł, aplikacja automatycznie przejdzie w tryb panoramiczny. Pierwsze aktualizacje z netfliksowymi Stories zaczną pojawiać się w kwietniu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.