Netflix sterowany oczami? To możliwe!

Netflix sterowany oczami? To możliwe!

Netflix wie, jak zadbać o kreatywność swoich pracowników i co jakiś czas organizuje Netflix Hack Day. W tym "hakerskim dniu" pracownicy firmy mogą popuścić wodzę fantazji i tworzyć najbardziej szalone projekty. Co wymyślili w tym roku?


Programiści stworzyli między innymi aplikację, która pozwala omijać fabularne fragmenty filmu Sharknado i bezpośrednio przechodzić do krwawej jatki latających rekinów. Patrząc na poniższy trailer, to nie wiemy, czy ktokolwiek chciałby oglądać jakąkolwiek część filmu:Jednak kreatywność pracowników skupiła się także na bardziej produktywnych i przydatnych rozwiązaniach. Dzięki technologii ARKit od Apple, która identyfikuje twarz użytkownika iPhone'a i zhakowaniu aplikacji Netflixa na iOS udało się stworzyć jej hybrydę, którą można sterować za pomocą ruchu gałek ocznych.

W praktyce wygląda to tak, że kiedy użytkownik przez dłuższy czas wpatruje się w dany punkt, to aplikacja traktuje to jako naciśnięcie przycisku. Żeby wyjść z danego okna... trzeba pokazać język. Chociaż brzmi to dość karykaturalnie, to w przyszłości może to być świetny sposób na sterowanie aplikacją dla osób niepełnosprawnych. Twórcy aplikacji na iOS mają szczerą nadzieję, że funkcja ta trafi kiedyś na platformę.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.