Netflix: serial Przyjaciele zniknie z platformy

Netflix: serial Przyjaciele zniknie z platformy

Kultowy sitcom Przyjaciele już wkrótce zniknie z biblioteki Netflixa. Oglądać go tam można do 31 grudnia 2020 roku.


Każdy na pewno kojarzy serial Przyjaciele.  Opowiada on o perypetiach 6-osobowej grupy przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku. Należeli do niej Chandler, Monika, Rachel, Ross, Joey oraz Phoebe, których zagrali Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox, Matt LeBlanc, David Schwimmer i Matthew Perry. Natomiast scenariusz przygotowywali Davida Crane oraz Marta Kauffman. Wyświetlany był w latach 1994–2004. Natomiast w Polsce na Netflixie wszystkie 10 sezonów można oglądać od 1 stycznia 2018 roku. Niestety wkrótce to się zmieni.

Netflix ma prawo do posiadania tego tytułu wyłącznie do końca 2020 roku. Co oznacza, że będziemy musieli pożegnać się z Przyjaciółmi - przynajmniej na jakiś czas. Biuro prasowe Netflix Polska wyjaśniło portalowi Wirtualnemedia.pl, że to "kwestia wygaśnięcia licencji tytułu".

Źródło: wirtualnemedia.pl


Jednak nie ma co się martwić. W drugiej połowie 2021 roku w Polsce zadebiutuje HBO Max, na którym prawdopodobnie Przyjaciele się pojawią. Przynajmniej są już tam w Stanach Zjednoczonych. Warto przypomnieć, że to właśnie właściciel HBO Max pracował nad odcinkiem specjalnym tego sitcomu, który miał się ukazał w maju tego roku. Niestety przez pandemię premiera została przełożona, a nowa data nie została jeszcze podana.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.